Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci idących do żłobka

przez | 29 czerwca 2015

Witam, dawno mnie nie było. Kilka dni temu byliśmy na zebraniu organizacyjnym dla rodziców dzieci idących do żłobka oraz dla rodziców dzieci kontynuujących pobyt w tej placówce opiekuńczo-wychowaczej.

Pierwsze wrażenia.

Powiem szerze. Moje pierwsze wrażenia były bardzo złe: budynek żłobka pamięta czasy Gierka (pozytyw, że wtedy budowano żłobki a dzisiaj już nie), fatalnie zaprojektowany i sprawiający wrażenie ponurego komunistycznego bunkra, do tego jakieś płyty chodnikowe ułożone w kupy. Pomyślałem sobie „nie panikuj, budynek to nie wszystko”.

Podstawowe informacje

Na całe szczęście uspokoiła nas przemowa Pani dyrektor, która rzeczowo podała nam podstawowe informacji dotyczące głownie bezpieczeństwa dzieci oraz obowiązków i praw: dzieci, rodziców i żłobka.

Zajęcia dodatkowe i inne dodatkowe opłaty (rada rodziców, ubezpieczenia)

Żłobek, do którego dostał się nasz synek oferuje dość szeroką gamę zajęć dodatkowych: są to język angielski, zajęcia wspomagające rozwój mowy, taniec i rytmika. My zapisaliśmy Franka na wszystkie wyżej wymienione zajęcia. Łączny ich koszt to 46 złotych na miesiąc.

Spotkanie z wychowawcami

Po tym jak została omówiona kwestia ubezpieczenia, wychowawcy poszczególnych grup oprowadzili nas po salach: sypialni, łazience, szatni, bawialni. Zostały omówione zasady oddawania dzieci oraz tzw. okresu przystosowawczego.

Podsumowując uważam, że nasz Franiu da sobie radę w żłobku, chociaż prawie bez przerwy słyszę o tym jak to dzieci chorują w żłobku, być może tak jest. Jak to mówią nasi wschodni sąsiedzi „pażyjom, uwidim”. Ja póki co jestem dobrej myśli, a jeśli by działo się coś niepokojącego, to będziemy razem z żoną reagować.

Jeżeli wy macie jakieś doświadczenia ze żłobkami pozytywne/negatywne, to zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami.

4 myśli nt. „Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci idących do żłobka

  1. supertata Autor wpisu

   Tak, chociaż już na pierwszy rzut oka widać, że to czysty zysk dla ubezpieczycieli. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 1. Artur

  Ile osób tam pracuje jako opiekunki? My mamy pewien problem bo żłobek niby ok, wszystko fajnie ale pojawił się kłopot- Julka umiała już prawie wołać na siusiu a po paru miesiącach w żłobku przestała i teraz za każdym razem w majtki :( w żłobku Paniom było wygodniej pampers i olać wołanie… mamy problem teraz małą nauczyć jak pół dnia spędza tam i nikt jej nie mówi że ma wołać a nawet jeśli by wołała nie wiemy czy ktoś ją wysadzi. wiadomo że jak dużo dzieciaków to nie mogą cały czas nad Julką skakać no ale problem jest…
  Artur ostatnio opublikował…Program partnerski ZalandoMy Profile

  Odpowiedz
  1. supertata Autor wpisu

   m ju dobrze, ale chyba 5-6 opiekunek a grupa jest wielka. Na razie sie nie stresuje bo Franiu nie spedzil tam nawet dnia a poza tym to my zawalilismy nieco sprawe nocnika

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge