Zaparcia u niemowlaków

By | 19 grudnia 2013

Wychowanie niemowlaka to nie lada zadanie! Wiąże się to nieraz z szeroko pojętą prozą życia:)

Nigdy nie sądziliśmy z żoną, że tak będziemy cieszyć się z kupki naszego synka, który niestety miał z tym spore problemy… Już od drugiego tygodnia życia męczyły go zaparcia, jeszcze gorzej było gdy zaczął przyjmować doustnie żelazo w formie syropu.

Próbowaliśmy probiotyków i prebiotyków (m.in. Dicoflor dla niemowląt były skromne efekty, nie zdążyliśmy wypróbować BioGaja – podobno daje lepsze efekty niż Dicoflor) i w końcu najskuteczniejszy okazał się suplement diety BLF 100. Dla nas to rewelacja, a dla maluszka duża ulga. Oczywiście są domowe sposoby na zaparcia – kawałek mydła:(

BLF 100 to laktoferyna i fruktoligosacharydy. Lek podawany w saszetkach (dla niemowlaka dawkowanie to 1 saszetka dziennie) można go rozpuścić lub podawać w proszku, ja mieszam z letnią zupką warzywną. To ważne, żeby płyn nie był zbyt gorący ponieważ laktoferyna jak każde białko ścina się w wysokich temperaturach. 20 saszetek kosztuje niestety dość sporo ponad 35 zł, ale uważam, że naprawdę warto.

A czym jest dokładnie BLF 100?

Laktoferyna to aktywne białko, które występuje w płynach ustrojowych, w największym stężeniu występuje w ludzkiej siarze i w mleku. Ten suplement diety zawiera laktoferynę wołową, która jest w blisko 70 % podobna do laktoferyny ludzkiej. Dodatkowo jak się okazało białko to działa: przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie! Natomiast fruktooligosacharydy wpływają pozytywnie na skład mikroflory jelitowej.

Podsumowując na zatwardzenia i zaparcia polecam BLF 100!

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

2 thoughts on “Zaparcia u niemowlaków

  1. Pingback: Jak wzmocnić odporność u dziecka? - Blog ojcowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge