Zanoszenie się

By | 15 sierpnia 2014

Witam,
dziś o pewnym problemie, który mnie w pewien sposób dręczy. Nasz maluszek ma już 13 miesięcy a już powoli zaczyna mieć pewne objawy kryzysu dwulatka, czasem gdy się zdenerwuje (np. gdy mu coś się zabierze) zaczyna niezwykle silnie protestować. Objawy takiego protestu to prężenie się, wyrywanie się, w skrajnych wypadkach Franek czerwieniej na twarzy i zaczyna się drzeć wniebogłosy, a czasami żeby wejść na wyższy rejestr „zanosi się”. Słyszałem od znajomych, że może być to bardzo niebezpieczne, i trzeba jak najszybciej przerwać, to np. dając klapsa. . Ja do tych znajomych powiedziałem, że to bzdura i niczego takiego jak „zanoszenie się nie ma”, a na płacz dziecka żadną receptą nie jest jakakolwiek przemoc.
dziecko zanosi się od płaczu

Poczytałem jednak trochę w necie, i rzeczywiście jest coś takiego jak „zaciąganie się”, albo przynajmniej coś podobnego, ale to co czytałem było o wiele bardziej dramatyczne niż objawy u naszego Franka. Więc na razie się nie przejmuję tym za bardzo, ale jeszcze dla świętego spokoju spytam się lekarza.
Póki co mały jest zdrowy jak ryba, myślę, że może być to zasługą BLF 100, które stosujemy, a może to sprawa genów?
Franek rośnie jak na drożdżach:) Umie coraz więcej, tak więc jestem cały szczęśliwy. A dzisiaj „grał” na pianinie u mnie w pracy. Może zostanie muzykiem, ale na siłę nie będę go wysyłał do szkoły muzycznej.
To tyle na dziś.

A jeżeli macie problem z krnąbrnym dzieckiem to polecam lekturę tego ebooka. Ja znalazłem tam naprawdę wiele cennych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge