Załatwiamy żłobek

By | 2 lutego 2015

Witam, na początek chciałbym wytłumaczyć się z tytułu. Oczywiście, gdyby Polska była krajem mlekiem i miodem płynącym, to powinienem napisać „wybieramy najlepszy żłobek”. Ale niestety takiego luksusu nie mamy. „Załatwianie” to w naszym mieście, słowo czasem jeszcze używane, choć na całe szczęście odchodzące do lamusa. W Zielonej Górze, w której mieszkamy jest kilka publicznych żłobków, z  których wybraliśmy 3, do których złożymy wnioski rejestracyjne (jeden już w zasadzie złożyliśmy).

Czym kierować się przy wyborze żłobka?

Nie wymyślę tutaj niczego oryginalnego. Podstawa to rozmowa z innymi rodzicami, których. Szukanie w internecie może nas niestety sprowadzić na manowce. Reklama, antyreklama, reklamowe wpisy na forum, wpisy frustratów mogą nam dać fałszywy obraz danego żłobka. Według mnie w Internecie warto sprawdzić stronę „o nas”, „menu”, regulamin na stronie żłobka i tyle. Warto popytać się sąsiadów, rodzinę, te opinie powinny być dla mnie podstawą.

Alternatywy

Wolę nie myśleć o tym, że Franiu nie zostanie przyjęty do publicznego żłobka. Ale nie można odwracać się od rzeczywistości. Pierwszeństwo mają rodzice samotnie wychowujący (kurcze to już prawie dyskryminacja małżeństw, choć nie twierdzę, że niektóre z tych osób (może 1/4 samotnie wychowujących) rzeczywiście potrzebuje pomocy). Na naszą korzyść może działać to, że oboje (ja wraz żoną) oraz Franiu posiadamy meldunek w ZG. Ale … gdyby. No to pozostają dwa wyjścia żłobek prywatny (tu opinie są bardzo różne) i babcia.  A może pozostanie „załatwianie”, ale ja wolałbym niczego nie „załatwiać” bo brzydzę się kumoterstwem, nepotyzmem i korupcją a „załatwianie” to neutralne słowo na robienie brzydkich rzeczy

Pozdrawiam, o efektach „kampanii żłobkowej” będę oczywiście was informował.

Sprawy bieżące

Czy już pisałem o tym, że minął już rok czasu odkąd działa domena taataa.pl? Chyba już pisałem ale nie dałem printscreena. Z usług ovh jestem bardzo zadowolony. Obrazek, voila.

ovh domeny

 

Z pozostałych spraw. Blog doczekał się własnego benerka w nagłówku. Szkoda, jedynie, że zastąpił on hasło bloga. Mam nadzieję, że baner się wam podoba. Z pozostałych rzeczy. Nie wiem czy się chwalić, czy nie , ale założyłem dwa sklepy na cupsellu. Zawsze możecie się zarejestrować z mojego linka referencyjnego. O programie tym piszę co nieco na innym blogu.

 

taataa.pl

2 thoughts on “Załatwiamy żłobek

 1. ola

  Wybierając żłobek najlepiej zdać się na opinie rodziców, których maluchy tam oddawane są pod opiekę. Jeśli zaś chodzi o publiczne żłobki, to nie tylko w Zielonej Górze jest problem. Z tego co się orientuję z brakiem miejsc w takich żłobkach boryka się prawie każde miasto.
  ola ostatnio opublikował…Jak kreować więź podczas spędzania czasu z dzieckiem ?My Profile

  Reply
  1. supertata Post author

   Dzięki za komentarz, rzeczywiście ze żłobkiem mieliśmy dużo szczęścia

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge