Ząbkowania ciąg dalszy

By | 19 grudnia 2013

Mój synek Franek przechodzi właśnie ząbkowanie. Dla każdego malucha i jego rodziców jest to szczególnie trudny czas. Franek jest bardzo niespokojny i strachliwy. Trudno mu się dziwić, przecież nie wie co go boli. Daję mu gryzaki, rozśmieszam i robię wszystko  co mogę, aby mu ulżyć. Jak już pisałem w poprzednim poście stosujemy z żoną wszystko co tylko się da, ale nie pomaga to za wiele.

Wzdęcia

Jakby tego było mało Franio cierpi na wzdęcia. Oczywiście podaję espumisan w kropelkach albo czopki glicerynowe, żeby zrobił kupę (nie wiem czy nie za często) Trochę to pomaga, ale czasami trudno rozróżnić przyczyny płaczu dziecka. Może to być wzdęcie, ząbkowanie, głód, posiusanie, albo wszystko naraz :( Oczywiście czasem pomaga nam intuicja, choć kobiety mają lepiej pod tym względem. Czasami po prostu trzeba sprawdzić wszystkie możliwości.

Osiągnięcia 4 miesięcznego chłopca

Nasz Franiulek powoli rwie się do siadania. Na razie jest jeszcze za mały, żeby  usiąść samodzielnie, ale przytrzymany utrzymuje główkę i wydaje okrzyki zadowolenia. Powoli też próbuje włożyć do swoich ust .. nogę. To normalne jak gdzieś czytałem. Napawa mnie duma patrząc się na syna. Wzorem wszystkich rodziców jestem po prostu zafiksowany na punkcie maleństwa.

One thought on “Ząbkowania ciąg dalszy

  1. Pingback: Problemy z zasypianiem - Blog (już nie tak) młodego ojca Blog (już nie tak) młodego ojca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge