Wizyta u okulisty dziecięcego

By | 30 stycznia 2015

Czy do okulisty dziecięcego potrzebne jest skierowanie?

Podczas ostatniej wizyty u  (prywatnej),  lekarz stwierdził, że dobrze by było udać się do okulisty dziecięcego, aby sprawdzić czy „oczko nie ucieka” i czy nasz synek nie ma wady wzroku. Zarejestrowawszy więc na początku grudnia naszego Frania. Termin został wyznaczony na 28 stycznia tego roku. Czekaliśmy spokojnie na tę wizytę, jednak w ostatniej chwili nabraliśmy wątpliwości, czy lekarz nasz przyjmie bo nie mieliśmy skierowania. Otóż od tego roku (2015) do okulisty dla dorosłych ale także dziecięcego wybieramy się już ze skierowaniem. Wcześniej było to nie potrzebne. Poszliśmy więc do pediatry do ośrodka zdrowia po skierowanie, tak aby nas nie odesłali z kwitkiem.

Diagnoza

Moja żona poszła więc do lekarza w rejestracji powiedzieli nam, że jeżeli rejestrowaliśmy się w 2014 to nie potrzebujemy skierowani, ale jeżeli rejestrujemy się w tym tym to owszem skierowanie będzie nam lub naszym dzieciom potrzebne. W taki sposób władza „umila” obywatelom Polski życie.

Wracając do ad remu (używam tego zwrotu ze świadomością błędu). Pani doktor stwierdziła, że nasz synek ma astgmatyzm, ale ta wada wzroku jest na tyle niewielka, że nie przepisała na razie okularów. Za rok mamy wrócić na badanie kontrolne.

Sprawy bieżące

Minął już rok czasu odkąd uruchomiłem domenę taataa.pl. Domena została przedłużona w ovh.pl, której to usługi jeżeli chodzi o domeny polecam. Uruchomiłem także własny sklep z gadżetami. Na razie produktów jest mało, ale będzie ich więcej.

dziewczynka z okularami nad morzem

Źródło obrazków: pixabay.com, domena publiczna CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge