Więź ojca z synem

By | 1 października 2014

Podobno, jest tak, że synowie „są za matkami” a córeczki „za tatusiami”. Czyli że najczęściej mamy do czynienia z maminsynkami i „tatycórkami”. Wiadomo, że we wszystkich takich stwierdzeniach jest dużo uogólnień, jak i też jakiś czynnik, który je uprawomocnia. Mogę stwierdzić, że nasz syn Franek jest zapatrzony we mnie. Nie wiem jaka jest w tym moja zasługa, może nie jestem aż takim wyrodnym rodzicem jak myślę. Przyznam szczerze, że mam czasami wątpliwości, czy mój syn dostrzeże we mnie akceptowalny dla niego wzór mężczyzny i ojca. Boję się, że zapamięta mnie jako wiecznie leżącego na kanapie lenia z dużym brzuchem, który nie ma wystarczająco dużo energii, żeby zapewnić rodzinie godziwy byt.

Wątpliwości te zazwyczaj rozwiewa nasz synek Franek, który potrzebuje męskiego wzorca jak łąka deszczu po suszy. Nasze wspólne szalone zabawy są tym co jest mu niezbędne do życia w stopniu porównywalnym, co całusy i przytulania mamy. Cały czas myślę, że jeszcze mogę „wziąć się za siebie”: zacząć uprawiać jakiś sport, robić grubą kasę, słowem stać się troszkę bardziej idealnym rodzicem. Czy mi się to uda zobaczymy.

Ale wracając do tematu, myślę że da się zbudować dobrą więź ojca z synem, która przetrwa wszystkie burze i okresy rozwojowe, czego życzę sobie i wam.

Zachęcam was oczywiście do komentowania moich wpisów.

Ojciec i szn wdkuj

Autor: Geerd-Olaf Freyer from Aachen, Deutschland (Father and Son Uploaded by tm) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

Baner

2 thoughts on “Więź ojca z synem

 1. Tata modelarza

  Mój synek jak był młodszy to wolał mamę, ale teraz jak jest już starszy to jednak woli ze mną spędzać czas. Zaczęło się to od momentu jak zaraziłem go moją pasją modelarstwa. Teraz godzinami może spędzać ze mną czas przy składaniu modeli. Wspólne zainteresowanie modelami bardzo nas ze sobą zbliżyło. Jestem z tego bardzo zadowolony, mogę teraz spędzać z nim więcej czasu , a także on zamiast godzinami grać w bezsensowne gry na komputerze zajmuje się czymś co rozwija jego umysł i koncentrację. Moja żona też jest bardzo zadowolona, bo w końcu ma więcej czasu dla siebie.
  Tata modelarza ostatnio opublikował…RcMy Profile

  Reply
  1. supertata Post author

   Gratuluję pasji i oczywiście tego, że syn ją podziela

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge