Wakacje AD. 2015 cz. 1.

przez | 19 lipca 2015

Witam po dłuższej niż zwykle przerwie. Jak może zauważyliście na swoim blogu staram się nie umieszczać treści, ocierających się o banał. Tym razem będzie jednak inaczej i od razu ostrzegam przed tym was moi najdrożsi czytelnicy. Bowiem refleksja nt. odbytych wakacji to moim zdaniem temat 2 kategorii. Jeżeli Was nie zniechęciłem to zachęcam do lektury.

Kołobrzeg i droga nad morze

To już nasz drugi rodzinny pobyt nad naszym ukochanym polskim morzem. Najpierw kilka  słów o podróży. Wybraliśmy się z Zielonej Góry w niedzielę, wyjeżdżając nieco  po godzinie 6. Powodem, dla którego wstaliśmy o tak morderczej porze były zapowiadane upały (do 36 stopni) oraz to, że w naszej tojce nie ma klimy. Trasa była dość miła, ale pod koniec podróży byłem już zmęczony a upał po 11 dawał się coraz bardziej we znaki. Jedyne utrudnienie drogowe to mały korek przed obwodnicą Gorzowa Wielkopolskiego. Teraz mała przestroga dla tych, który nie jechali jeszcze nad morze trasą S3: zatankujcie w Lubiniu, albo w Nowym Miasteczku tyle paliwa, żeby wystarczyło wam do MOP Sitno, które jest położone dopiero za zjazdem do Myśliborza, czyli ponad 120 km za Zieloną Górą. Żaby było bardziej czytelnie przez ponad 100 km nie ma żadnego miejsca, żeby się zatrzymać, wysikać, zatankować, odpocząć, czy kupić kawę. Powoduje, to, że na MOP Sitno jest straszny tłok. Ja zjechałem na MOP położony jakieś 40 km dalej (nazwy nie pamiętam ale wiem, że był KFC), tłok też był ale chyba nieco mniejszy niż w Sitnie. A propos KFC, to po zjedzeniu nuggetsa nasz Franiu dostały. Jeżeli chodzi więc o duże sieci fastfoodów to lepiej pod tym względem wygląda mac, chociaż wiadomo, że lepiej w ogóle nie dawać dzieciom jeść takich świństw.

Hotel w Kołobrzegu mimo szeregu negatywnych opinii okazał się całkiem przyzwoity, do entuzjazmu z  mojej strony zabrakło naprawdę niewiele. Nasz pięciodniowy pobyt, pozwolił zapomnieć na chwilę o sprawach pracowniczych, zrelaksować się. Opis wakacji będę kontynuował w następnym wpisie.

Sondaż przedwyborczy

W jednym z poprzednich wpisów zamieściłem sondaż dotyczący wyborów prezydenckich. Akcja spotkała się ze sporym odzewem, więc kontynuuję ją. Tym razem zachęcam was do anonimowego głosowania na partie polityczne. Sondaż po raz pierwszy został zamieszczony na blogu ankietyinfo .

[socialpoll id=”2279850″]

To tyle na razie, trzymajcie się ciepło.

Arek

Plaża Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge