Szczepienie dzieci

By | 19 grudnia 2013

byliśmy (ja z żoną)  wczoraj z naszym Frankiem w ośrodku zdrowia. Franek dostał już trzecią serię szczepionek.  Wybraliśmy szczepionki państwowe, bo słyszeliśmy różne opinie na temat szczepionek zintegrowanych. Jedni je bardzo chwalą, mówiąc, że ograniczają ból zadawany maleństwu. Inni z kolei mówią o tym, że szczepionki zintegrowane są mało skuteczne. Lekarze pozostawiają swobodę wyboru.

Dodatkowe szczepionki

Oprócz szczepionek obowiązkowych można zaszczepić jeszcze maluszka przeciw meningokokokom, rotawirusom i pneumokokom. Nie chcę być wyrodnym rodzicem wieć dziecię szczepię także przeciw tym zagrożeniem. Rodzą się jednak pewne wątpliwości:

skoro szczepionki te rzeczywiście są potrzebne i niezbędne to moim zdaniem powinno refundować je państwo polskie (takie tam marzenia). Z drugiej strony mam wrażenie, że najpierw w rodzicach zasiano strach i niepewność, a następnie koncerny farmaceutyczne bezwzględnie żerują na tych odczuciach, ale to tylko moje zdanie i jak napisałem zdecydowaliśmy się zaszczepić nasze dziecię. Nie będę tu pisał o spiskowych teoriach, które w szczepionkach widzą coś diabolicznie złego, choć są ludzie, którzy nie szczepią swoich dzieci.

A co wy sądzicie o szczepionkach?

PS. U dołu strony znajdują się przyciski, dzięki którym możecie śledzić generowane przeze mnie treści, jak i je propagować. Może to nie jest szczyt możliwości technicznych jakoe daje joomla!, ale jestem z siebie dumny.

PS II. poprzedni ps  jest nieaktualne, przyciski społecznościowe znajdziecie po lewej stronie każdego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge