Maty edukacjne, czy warto kupować?

By | 8 grudnia 2013

Mata edukacyjna, czyli chwila odpoczynku dla rodziców z korzyścią dla dziecka

Nasz synek skończył dzisiaj (7 września) 2013 skończył dzisiaj 4 miesiące. Jedną z pierwszych zabawek (akcesoriów) zakupionych dla naszego maluszka była mata edukacyjna Bright Starts

Super mata edukacyjna, najlepsza
Kupiona w sieci sklepów Smyk. Oto opis ze strony:

Śliczna, kolorowa mata z pałąkami. Mata wykonana jest z miękkiego materiału wysokiej jakości. Na pałąkach umieszczone są różne zabaweczki- lustereczko, grzechotka, gryzaczek. Na pałąkach znajdują się pętelki do mocowania większej ilości zabawek.Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.

I jeszcze opinia:

Bardzo przydatna rzecz dla każdej mamy małego szkraba. Łatwa w rozłożeniu oraz utrzymaniu w czystości, po złożeniu zajmuje mało miejsca. Bardzo wyraziste kolory, co jest dużym plusem gdyż moja Niunia jak sroczka wpatruje się w zwierzątka na macie. Ma uchwyty na dodatkowe zabawki, które zwisają nad główką dziecka jednak są bardzo bezpieczne i dziecko samo nie da rady ściągnąć zabawki. Nasza Niunia pokochała mate od pierwszego wejrzenia, uwielbia się na niej bawić a nawet spać:) Polecam gorąco

Nasz maluch początkowo niezbyt był zainteresowany jej walorami, ale gdzieś od połowy trzeciego miesiąca życia zaczął doceniać jej zalety. W pełni popieram opinię o macie zawartą w cytowanej powyżej opinii. Mata pomaga w rozwoju ruchowym naszego synka. Doczepiłem do pałąka kilka dodatkowych zabawek w tym słonika, który cieszy się szczególną sympatią naszej pociechy. Choć czasami dostaje mu się, za żywota:) Wyjaśniam słonik jest ciągnięty za uszy, nogi,  ręce, ogon, trąbę, dodatkowo nasz syn próbuje go zjeść.
Tak jak pisałem w tytułowym poście zabawy dziecka na macie pozwalają np. zmyć naczynia, bądź napisać posta w blogu.
No i jeszcze jeden opis tym razem ze strony producenta

Śliczna mata tygrysek firmy Bright Starts z kolorowymi obrazkami zwierząt z dżungli: słonikiem, tygryskiem, zebrą i żyrafą zaprojektowaną tak, aby, pobudzić zmysły i wspomagać rozwój motoryczny Twojego dziecka w pierwszym roku życia.

Na połączeniu pałąków zawieszony jest element muzyczny w kształcie tygryska. Aby usłyszeć delikatny dźwięk dzwoneczka wystarczy delikatnie nim potrząsnąć. Dzwoneczek- tygryska można zabrać wszędzie i zawiesić np. na foteliku lub wózku dzięki specjalnemu uchwytowi.

Na jednym z pałąków umieszczone jest bezpieczne lusterko, którego wysokość można regulować.
Dziecko do zabawy ma do dyspozycji:
– tygryska – dzwoneczek,
– grzechotkę-gryzak w kształcie przeźroczystego kółeczka z kolorowymi koralikami w środku,
– elastyczny gryzak w kształcie motylka, – bezpieczne lusterko,
– 3 kolorowe kółeczka do zaczepiania zabawek.

Na macie znajdują się materiałowe pętelki, do których można przymocować dodatkowe zabawki na kółeczkach. Można wykorzystać kółeczka znajdujące się w komplecie z matą.

Mata służyć będzie na różnych etapach rozwoju dziecka, po odłączeniu pałąków, w późniejszym okresie, może posłużyć dziecku jako miły kocyk do zabawy. Dziecko może się na niej bawić na 3 sposoby:
– leżąc na pleckach, bawiąc się zabawkami,
– leżąc na brzuszku, ćwicząc mięśnie i oglądając buzię w lusterku,
– po od montowaniu pałąków, bawić się na siedząco zabawkami przymocowanymi do pętelek na macie i poznając zwierzątka z dżungli.

Mata wykonana jest z miękkiego materiału wysokiej jakości – można ją prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, jest wygodna w transporcie.

Wymiary maty: średnica ok.75cm.
Wymiary opakowania: 59x51x6,5cm.
Produkt przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin.
Numer katalogowy: 9279

PS. W skąpcu jest dostępna za 129 zł. Ja dałem dużo więcej w Smyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge