7 najlepszych bajek dla dzieci po polsku.

przez | 20 października 2015

Witam kochani, dziś nieco lżejszy temat. Wiem, powinniśmy dzieciom ograniczać telewizję i komputery jak tylko można, ale wiecie model rzeczywisty w życiu odbiega nieco od pożądanego modelu idealnego, zwłaszcza, gdy dziecko jest chore przez dwa tygodnie i trzeba wszystko ogarnąć Dziś zaprezentuję wam listę 7 najlepszych bajek, według mnie i Frania, który skończył już 2,5 roku. Wiadomo, że dziewczynki w tym wieku wybiorą inne bajki a dzieci starsze jeszcze inne, ale lista ta jest pretekstem do tego byście i wy podzielili się tym jakie bajki lubią najbardziej wasze pociechy

  1. Bali Pierwsze miejsce zajmuje Bali. Bajka ta jest skierowana raczej do chłopców. Do jej zalet mogę zaliczyć to, że fabuła jest ciepła i dotyczy wielu ważnych dla dwu i trzylatków problemów emocjonalnych. Krótkie odcinki (12 min.), świetna animacja i piosenki, które wpadają w ucho powodują, że jest to pozycja do której chętnie wracamy. Odcinki dostępne na youtubie (póki co) i na różnych playerach.
  2. Teletubies. Choć to było już jakiś czas temu (z pół roku temu), gdy oglądaliśmy tę brytyjską superodukcję, to muszę chyba wspomnieć o Teletubisiach. Genialnie dopasowane do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dwulatków a nawet mniejszych dzieci powodowały na twarzy Franka istne heheszki a mnie śmiertelnie nudziły.
  3. Maks i Ruby. Historia o parze króliczego rodzeństwa. Młodszy Maks przysparza dużo problemów starszej, rezolutnej siostrze Ruby. Ale wszystkie problemy znajdują rozwiązanie na koniec odcinka. Ogólnie mało odcinków na youtube nieco więcej na dailyęmotion.
  4. Stacyjkowo. Przygody mały ciuchciaków. Najwązniejszy jest Wilson, ale ważni są też Bruno i Koko. Ciuchciaki czasem trochę psocą, ale na końcu zawsze jest happyend. Dużo dynamicznych akcji, więc raczej dla troszkę starszych dzieci.
  5. Strażnicy miasta. Produkja niskobudżetowa, ale Franiu ogląda jak zaczarowany. Bohaterami są wrona/kruk Rufus, oraz wozy policyjny i strażacki. Akcja ratunkowa w każdym odcinku:)
  6. Bob budowniczy – wiadomo klasyka…
  7. Auta – bajka dla dużo starszych dzieci, ale samochody działają na naszego syna jak magnes.
Max i Ruby – Maks idzie na ryby przez bajkidladzieci

Zachęcam was do komentowania oraz o udostępnianie tego wpisu w mediach społecznościowych!

5 myśli nt. „7 najlepszych bajek dla dzieci po polsku.

 1. Paryżanin

  Świetne zestawienie. Dodałbym jeszcze świnkę peppę (najlepiej w wersji oryginalnej aby maluszek już od najmłodszych lat miał kontakt z angielskim :) – nasz Wojtuś od małego oglądał bajki po angielsku i teraz nie ma problemów w szkole z tym językiem
  Paryżanin ostatnio opublikował…Weekend w ParyżuMy Profile

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge